Vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Čepí BOX OX Point - FUNGUJE
2
Dovolená - červenec 24
3
Dovolená - červenec 24
4
Dovolená - červenec 24
5
Dovolená - červenec 24
6
Dovolená - červenec 24
7
Dovolená - červenec 24
8 9
Pokladna uzavřena 9.-10.7.
10
Pokladna uzavřena 9.-10.7.
11 12 13 14
15
Není knihovna 15. 7. 24
16 17 18 19
ČIŠTĚNÍ SILNIC - pá 19. 7.
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Turista > Kam vyrazit

Kam v Čepí vyrazit?

Obec Čepí je součástí sítě cyklotras Mikroregionu Za Letištěm. Cyklotrasa č. 4177 Čepí - Tuněchody měří 10,4 km a je křížena trasami Čepí č. 4182, Dřenice č. 4178 a Tuněchody č. 4112. Po celé trase jedete po zpevněném asfaltovém povrchu. Jedná se o fyzicky nenáročnou projížďku bez výrazného klesání či stoupání. Z Čepí vyjedete na Dřenice, Blato, Mikulovice,  Ostřešany až do Tuněchod.

I v naší malé obci naleznou svá místa pro relax jak děti, dospělí, sportovci či senioři.
Pojďte se s námi "projít".

Dům s 16ti chráněnými byty

Dům s 16ti chráněnými byty

DCHB naleznete za obchodem se smíšeným zbožím v centru obce. První první obyvatele uvítal v roce 2007. Ubytovaní jsou lidé se starobním nebo plným invalidním  důchodem.

Kaple Panny Marie Karmelské

Kaple Panny Marie Karmelské

Historickou dominantu obce, kapli Panny Marie Karmelské, naleznete na obecní návsi. Postavena byla za císaře pána v roce 1871. Přežila minulý režim a v 80. letech byla občany obce rekonstruována na vlastní náklady. Nový kabát dostala v roce 2006. O Posvícení se přijďte podívat na nedělní mši. V roce 2011 byla na Posvícení vysvěcena k příležitosti 140 let a vymalování kaple.

Mateřská škola Čepí

Mateřská škola Čepí

MŠ Čepí má kapacitu 25 dětí. Vzhledem k přechodnému období (3-4 let) tzv. babyboomu navýšila nový školní rok 2011-2012 na 28 dětí. Zastupitelé obce mají prioritní zájem o umisťování dětí s trvalým bydlištěm v Čepí. Nová zateplená fasáda, okna, obnovený exteriér a interiér přispívají k pozitivní náladě a výuce našich dětí.

Dětské hřiště

Dětské hřiště

Dětské hřiště

 

Dětské hřiště

Za areálem firmy BOCO Machines v centru obce naleznete příjemné posezení a děti vybití na několika atrakcích a orientační mapu obce.
Na podzim roku 2012 se hřiště inovovalo - nové atrakce, osázení zelení, nátěr plotu a branky.
Je-li pěkné počasí, dá se na dětské hřiště chodit celý rok.

 

Památník padlým ve II. sv. válce

Památník padlým ve II. sv. válce

Pomník byl vybudován v roce 1946 místními občany. Na zvýšeném terénu je umístěn žulový kvádr. Památku naleznete poblíž obecního úřadu ve směru na Dubany.

Litinový kříž

Litinový kříž

Od kruhového objezdu směrem na Jezbořice narazíte po pravé straně na křížek. Pochází již z roku 1878. Je tvořen pískovcovým podstavcem opatřeným nápisy a samotným litinovým křížem. Nedávno byl renovován na náklady firmy Excalibu Army.

Obecní úřad Čepí  Zubní ordinace MUDr. Marie Morávková  Česká Pošta

Obecní úřad Čepí

Zubní ordinace MUDr. Marie Morávková

Česká Pošta

 

Obchod se smíšeným zbožím a Obecní dům Čepí

Obchod se smíšeným zbožím a Obecní dům Čepí

V centru obce můžete celý rok zajít posedět do obecní hospůdky, přes léto i ven na rozkvetlou zahrádku. Pozor, nově je interiér laděn do  slávistického stylu! V salonku najdete dvakrát týdně mariášníky. V krásném sále se pořádají pravidelné bály, zejména nejoblíbenější ples Mateřské školky, přednášky, setkání seniorů, turnaje ve stolním tenisu, schůzky Spolku žen a TJ SOKOL Čepí.

Obecní náves za kapličkou

Obecní náves za kapličkou

Obecní náves přetíná nově vybudovaný mostek (2007) přes potok Dubanka.

Požární nádrž a multifunkční sportovní hřiště (nohejbal, volejbal), floorball

Požární nádrž a multifunkční sportovní hřiště (nohejbal, volejbal), floorball

V areálu u požární nádrže naleznou svůj ráj především sportovně založení jedinci. Na dvou hřištích lze zahrát nohejbal, volejbal a jiné míčové hry. Hned vedle je asfaltová plocha vhodná pro bruslaře nebo např. pozemní hokej. Za domkem je betonový plácek pro skejťáky. Rampy děti využívají jako skluzavku. Sportovní areál je pravidelně udržován, slouží k tréninkům hasičů, pro sokoly na prázdninové táboření nebo k prima posezení pro naše občany. O Posvícení zde bývá Velký nohejbalový turnaj, který vyvrcholí taneční zábavou.

Restaurace pod Terasou

Restaurace pod Terasou

Dalším pěkným místem pro relax a občerstvení v Čepí  je Restaurace pod Terasou. V létě je otevřena pěstěná zahrádka. Hned vedle si můžete zahrát tenis a dvakrát ročně se utkat na turnaji O pohár starostky obce. Přijďte na báječné steaky a speciality paní Račákové!

Painball klub

Painball klub

Hřiště Paintball Pardubice se nachází v zadní části Průmyslové zóny. Areál je situován přibližně o 5 metrů níže než okolí. Hřiště je řídce zarostlé dřevinami, které při letních vedrech poskytují příjemný stín. V případě zájmu je pro Vás připraveno několik scénářů, při kterých lze maximálně využít hrací plochu. Více na www.paintball-pce.cz

 

Průmyslová zóna areál bývalé cihelny Průmyslová zóna areál bývalé cihelny
Protihlukový val

Protihlukový val

Úpravě a ozelenění protihlukového valu se dostálo díky dotaci v roce 2011. Nové uvítací cedule tak mohou přivítat i příchozí od Dřenic.

Nová zástavba za obecním úřadem

Nová zástavba za obecním úřadem

10 parcel k zástavbě prodala Obec Čepí po volbách v roce 2007.

Sídlo JIROUT Kompersory

Sídlo JIROUT Kompersory

Vila byla postavena rodinou Hrubých.

Ulice směrem na Dubany Ulice směrem na Dubany
Ulice od požární nádrže Ulice od požární nádrže
Ulice k obecní návsi za kapličkou Ulice k obecní návsi za kapličkou
Východočeský letecký archiv

Východočeský letecký archiv  (VLA)

Sdružení "VLA" se soustředí na vyhledávání zřícených letadel zejména ze II. světové války, shromažďováním historicky cenných materiálů a renovací fragmentů. Jste-li fandy do letecké historie, domluvte se na návštěvě s panem Pohorelcem. Více na www.pohorelec.cz

Máte-li i svůj typ, kam v Čepí  a okolí vyrazit, napište na redakce@cepi.cz, doplníme i Váš příspěvek.

Aktualizováno 2. 1. 2013, L. Pohorelcová.